Δημιουργίες μαθητών

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε η σχολική γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 στην Aίθουσα Eκδηλώσεων του σχολείου μας.

Στη γιορτή της 25ης Μαρτίου μαθητές της ΣΤ' τάξης με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών κο Σαρδέλη Κωνσταντίνο, κα Καρβέλα Ελβίνα και κα Σταυρούλια Αθηνά ανέβασαν το θεατρικό έργο "Το αθάνατο κρασί του' 21" σε κείμενα και σκηνοθεσία του κου Σαρδέλη Κωνσταντίνου όπου αναφέρθηκαν στα κυριότερα γεγονότα και τις εξελίξεις της περιόδου από την προετοιμασία της επανάστασης μέχρι την ανακήρυξη της Ελλάδας από τις Μεγάλες Δυνάμεις της εποχής σε ανεξάρτητο κράτος.

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους για την εξαιρετική προσπάθεια!!!

Ευχαριστούμε τον αντιδήμαρχο παιδείας κο Γούναρη Χρήστο που μας τίμησε με την παρουσία του.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ ΄τάξης  και οι δάσκαλοί τους , κ. Κωνσταντίνος Σαρδέλης και κ. Ελβίνα Καρβέλα, θα χαρούν πολύ να τους τιμήσετε με την παρουσία σας στα αφιέρωμα που ετοίμασαν για την Εθνική Επέτειο της Επανάστασης του 1821

Ετικέτες: , ,

Κατά τη διάρκεια του Τριωδίου , οι μαθητές και οι μαθήτριες του Α2 έφτιαξαν καπέλα, μάσκες, κλόουν , χαρταετούς  . Τώρα ήρθε η ώρα για διασκέδαση και ξεκούραση.

Σας ευχόμαστε Καλή Καθαρή Δευτέρα!

Ετικέτες: , ,

Πολύ καλή θέση για το σχολείο μας στα Προκριματικά στον 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης “Alan Turing”

Στις 13 Μαρτίου οι μαθητές και οι μαθήτριες των Α και Β τάξεων εργάστηκαν με ζήλο και με τις οδηγίες των Εικαστικών της εκπαιδευτικής ομάδας "ΕΝΕΚΑ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ", δημιούργησαν τους χαρταετούς τους. Καθαρή Δευτέρα ... γεμίζουμε τον ουρανό !!!

Σελίδα 1 από 34