Επισκέψεις

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες ,
Σας ενημερώνουμε για τα παρακάτω :
Για τον μήνα Απρίλιο δε θα γίνουν ενημερώσεις για την πρόοδο των μαθητών .
Α. Εκκλησιασμός:
Τη Δευτέρα 3 Απριλίου 2023 το πρώτο δίωρο οι μαθητές και οι μαθήτριες των τμημάτων Γ1, Γ2, Δ1, Δ2, Ε1 και Ε2 θα εκκλησιαστούν στον Ιερό Ναό των Αγίων Αποστόλων. Όσοι μαθητές επιθυμούν μπορούν να προετοιμαστούν να κοινωνήσουν.

Β. Διδακτικές Επισκέψεις
 - Την Πέμπτη 6-4-2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ τάξης θα επισκεφτούν τον Βράχο της Ακρόπολης.
 - Την Τετάρτη 26-4-2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες των Α΄ & Β΄ τάξεων θα παρακολουθήσουν το πρόγραμμα "Ταξιδεύοντας με τη Νεράιδα"
 - Την Πέμπτη 27-4-2023 οι μαθητές της Ε΄ τάξης θα συμμετέχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα safe water sport, στο Μαρούσι
 - Την Παρασκευή 28-4-2023, οι μαθητές της Γ΄ τάξης θα επισκεφτούν την Εθνική Πινακοθήκη.

Γ. Επισκέψεις Συγγραφέων
- Την Πέμπτη 30-3-2023 η συγγραφέας κ. Παπαγιάννη Μαρία θα συνεργαστεί με τους μαθητές και τις μαθήτριες της Ε΄ τάξης.
- Τη Δευτέρα 3- 4- 2023 η συγγραφέας κ. Γιολάντα Τσορώνη θα συνεργαστεί με τους μαθητές και τις μαθήτριες της Α', Β΄ και Γ΄ τάξεων. Την Παρασκευή 12-5-2023 ο συγγραφέας κ. Λεϊμονής    Διονύσης θα συνεργαστεί με τους μαθητές και τις μαθήτριες των Δ΄ και Στ΄  τάξεων.

Δ. Λειτουργία Σχολείου
- Το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό από 8 Απριλίου 2023 έως και 23 Απριλίου 2023 λόγω της εορτής του Πάσχα.

Ε. Ευχαριστίες
Το Σχολείο θα ήθελε να ευχαριστήσει τον Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων για την προσφορά ηλεκτρικής σκούπας.
Κλείνοντας θα θέλαμε να σας εκφράσουμε τις ευχές όλου του Συλλόγου Διδασκόντων για Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα, με υγεία, ευτυχία και χαρά!
Από τη Δ/νση του Σχολείου

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Η Διευθύντρια  και οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου

Σας ευχόμαστε Καλά Χριστούγεννα  και Καλή Χρονιά!

Το Φως της Αγάπης, της  Πίστης  και της Ελπίδας, να διαλύσει το σκοτάδι και να ξαναφέρει τη Χαρά στη ζωή μας  και το Όνειρο στην προοπτική μας!

Για να ακούσετε τα κάλαντα της πατρίδας μας πατήστε εδώ.

Την Παρασκευή ,20 Δεκεμβρίου 2019, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄τάξης παρουσίασαν το παραμύθι του Ευγένιου Τριβιζά ,  " Το ποντικάκι που ήθελε να αγγίξει ένα αστεράκι".