B΄Eργαστήριο Δεξιοτήτων με θέμα «Εθελοντισμός» Ε΄τάξη

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Πλησιάζουν Χριστούγεννα…

Το πνεύμα των ημερών που διανύουμε έχει το αίσθημα της προσφοράς, της αμοιβαιότητας και της συνεργασίας.Αυτές τις μέρες μας δίνεται η αφορμή για να υιοθετήσουμε τις αξίες της αλληλεγγύης και της  αλληλοβοήθειας. Αξίες βέβαια που πρέπει να μας καθοδηγούν πάντα.

Έτσι και εμείς ολοκληρώνοντας το β΄εργαστήριο δεξιοτήτων με θέμα «Εθελοντισμός» κάναμε μια δράση - προσφορά αγάπης. Παρασκευάσαμε γλυκά και κατασκευάσαμε χριστουγεννιάτικα  στολίδια για το δέντρο Σε αυτά βάλαμε όλη μας τη σκέψη και την αγάπη για τα παιδιά που υποφέρουν. Διοργανώσαμε και ένα παζάρι όπου οι συμμαθητές μας από όλο το σχολείο αγόρασαν ό,τι ήθελαν. Τα χρήματα που μαζέψαμε τα δωρίσαμε σε φιλανθρωπικό ίδρυμα.

Από τους μαθητές, τις μαθήτριες και τις δασκάλες της Ε τάξης ευχές για Καλά Χριστούγεννα γεμάτα αγάπη !!!