Μηνιαίο πρόγραμμα Νοεμβρίου 2019

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

Α. Λειτουργικά:

• Την Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2019 δε θα λειτουργήσει το σχολείο , επειδή οι εκπαιδευτικοί μετά από σχετική άδεια, θα συμμετάσχουν στη Γενική Συνέλευση του Συνδικαλιστικού τους φορέα.

B. Διδακτικές επισκέψεις:

• Την Τετάρτη 13 Νοεμβρίου 2019, οι μαθητές της Στ' τάξης θα επισκεφτούν τη Βουλή των Ελλήνων και στη συνέχεια  το Πολεμικό Μουσείο.
  • Την Πέμπτη 14 Νοεμβρίου 2019 ,οι μαθητές της Ε΄ τάξης θα επισκεφτούν το Βυζαντινό Μουσείο.
  • Την Πέμπτη 21 Νοεμβρίου 2019, οι μαθητές των Γ΄& Δ τάξεων, θα παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση «Ως την άκρη του ουρανού», στο θέατρο Τζένη Καρέζη.
  • Την Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2019, οι μαθητές των Α΄& Β τάξεων, θα παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα « Από την ελιά… στο λαδάκι».

Γ. Εορτασμός  Επετείου Εξέγερσης του Πολυτεχνείου

Την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2019, και ώρα 08.15΄ οι μαθητές του  Σχολείου μας, θα παρακολουθήσουν το αφιέρωμα για την επέτειο της εξέγερσης των φοιτητών του Πολυτεχνείου τον Νοέμβριο του  1973 που θα μας παρουσιάσουν οι μαθητές της Δ΄ τάξης.

Το αφιέρωμα θα ολοκληρωθεί στις 09.30΄ . Σας παρακαλούμε να μεριμνήσετε για την ασφαλή αποχώρηση των μαθητών. Το Ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει την ημέρα αυτή

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Λίγα λόγια

Λίγα λόγια για το σχολείο μας