Μηνιαίο πρόγραμμα Ιανουαρίου 2020

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Με την έναρξη της σχολικής χρονιάς θα ήθελα να εκφράσω τις ολόθερμες ευχές όλου του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας για υγεία, ευτυχία, χαρά και δημιουργία.

Για τον μήνα Ιανουάριο έχουν προγραμματιστεί τα παρακάτω:

Α. Διδακτικές επισκέψεις

• Την Τρίτη 21 Ιανουαρίου 2020 οι μαθητές των Ε' & ΣΤ΄τάξεων θα παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση "Ως την άκρη του κόσμου" στο θέατρο Τζένη Καρέζη.
  • Την Πέμπτη 23 Ιανουαρίου 2020 οι μαθητές της Γ΄τάξης θα επισκεφτούν την Πινακοθήκη Κουβουτσάκη.
  • Την Παρασκευή 24 Ιανουαρίου 2020 οι μαθητές της Δ΄τάξης θα ξεναγηθούν στο Νέο Μουσείο της Ακρόπολης.
  • Τη Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2020 οι μαθητές της Α΄& Β΄τάξεων θα επισκεφτούν το Νέο Ψηφιακό Πλανητάριο, όπου θα παρακολουθήσουν το πρόγραμμα "Ο μυστηριώδης κύριος Τίλτ".

Β. Εορτασμός των Τριών Ιεραρχών

Για αυτήν την μέρα θα ενημερωθείτε με νεότερη ανακοίνωσή μας.

Γ. Ευχαριστίες

Ευχαριστούμε τον κ. Δελιάκη Αλέξανδρο πατέρα μαθήτριας του Γ2, για την ανταπόκρισή του στο αίτημα μας, για χορήγηση τεσσάρων Η/Υ στο σχολείο μας, από την εταιρεία στην οποία εργάζεται.

Αικατερίνη Πούλου

Ετικέτες: