Συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης και ιατροφαρμακευτικού υλικού για την Ουκρανία.

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Στις δύσκολες στιγμές που ζούμε  και συγκλονίζουν τον κόσμο είναι υποχρέωσή μας  να δώσουμε στα παιδιά μας  μάθημα ανθρωπιάς και αλληλεγγύης.

Δε  θα μπορούσαμε να μείνουμε αμέτοχοι  και να μη συμβάλλουμε με τον τρόπο μας προκειμένου να στηρίξουμε τα θύματα του πολέμου.

Ο Δήμος Βριλησσίων με δελτίο τύπου συγκεντρώνει είδη πρώτης ανάγκης καθώς και φαρμακευτικό και ιατρικό υλικό.

Συγκεκριμένα υπάρχει άμεση ανάγκη σε:

Ξηρά τροφή και τρόφιμα μακράς διαρκείας, όπως δημητριακά, μπισκότα, παιδικό γάλα σε σκόνη, παιδικές τροφές σε σκόνη.

Ιατρικά γάντια, μάσκες, αντισηπτικά χεριών, κρέμες εγκαυμάτων, ορούς, αντιπυρετικά, παυσίπονα και αντιβιοτικά.

Οι προσφορές  μας θα συγκεντρωθούν στο Σχολείο μας μέχρι και την Παρασκευή 4.3.2022 το πρωί.

Τα είδη θα παραδοθούν στο κοινωνικό παντοπωλείο του Δήμου Βριλησσίων, προκειμένου να  προωθηθούν  με τη βοήθεια  αντιπροσώπων του Δήμου  στην Ουκρανία.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Ετικέτες: ,