Εκδηλώσεις - Γιορτές

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε η σχολική γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 στην Aίθουσα Eκδηλώσεων του σχολείου μας.

Στη γιορτή της 25ης Μαρτίου μαθητές της ΣΤ' τάξης με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών κο Σαρδέλη Κωνσταντίνο, κα Καρβέλα Ελβίνα και κα Σταυρούλια Αθηνά ανέβασαν το θεατρικό έργο "Το αθάνατο κρασί του' 21" σε κείμενα και σκηνοθεσία του κου Σαρδέλη Κωνσταντίνου όπου αναφέρθηκαν στα κυριότερα γεγονότα και τις εξελίξεις της περιόδου από την προετοιμασία της επανάστασης μέχρι την ανακήρυξη της Ελλάδας από τις Μεγάλες Δυνάμεις της εποχής σε ανεξάρτητο κράτος.

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους για την εξαιρετική προσπάθεια!!!

Ευχαριστούμε τον αντιδήμαρχο παιδείας κο Γούναρη Χρήστο που μας τίμησε με την παρουσία του.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ ΄τάξης  και οι δάσκαλοί τους , κ. Κωνσταντίνος Σαρδέλης και κ. Ελβίνα Καρβέλα, θα χαρούν πολύ να τους τιμήσετε με την παρουσία σας στα αφιέρωμα που ετοίμασαν για την Εθνική Επέτειο της Επανάστασης του 1821

Ετικέτες: , ,

Στο πλαίσιο του αφιερώματος στους Τρεις Ιεράρχες, οι μαθητές του Σχολείου μας παρακολούθησαν αρτοκλασία στον χώρο του σχολείου. Στη συνέχεια μοιράστηκαν άρτοι σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες.

Οι μαθητές της Ε΄ τάξης σας προσκαλούν στη θεατρική παράσταση "Τα μαγικά μαξιλάρια", που θα παρουσιάσου την Πέμπτη 7μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας, για να τιμήσουν την επέτειο εξέγερσης του Πολυτεχνείου. Επειδή ο καλύτερος τρόπος να μάθουν οι μικροί και να μην ξεχάσουν οι μεγάλο, είναι τα παραμύθια.

Ετικέτες: ,

Ετικέτες: ,

Την Πέμπτη  21 Δεκεμβρίου τα παιδιά της Β 'δημοτικού μάς ταξίδεψαν στον μαγικό κόσμο των Χριστουγέννων με την παράσταση "Η μπουγάδα του Αη Βασίλη " ...

Έφτασε η ώρα  να αποχαιρετήσουμε το Δημοτικό.

Όλοι μαζί αναπολήσαμε και θα αναβιώσουμε στιγμές ευχάριστες, αστείες και συγκινητικές που ζήσαμε όλα αυτά τα χρόνια.

Σας προσκαλούμε να τις μοιραστείτε μαζί μας.

Σας περιμένουμε με χαρά!

Ετικέτες: , ,