Αγωγή υγείας

"Η πυξίδα του εαυτού μου" είναι ένα πρόγραμμα κοινωνικής και συναισθηματικής αγωγής που πραγματοποιήθηκε στην τάξη του Δ1 τη σχολική χρονιά 2017-18.

Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το πρόγραμμα ακολουθήστε το link http://calliopechatzisavva.blogspot.com

Ετικέτες: ,

Ο Τόμυ το σκυλάκι

Στα πλαίσια του προγράμματος της Ευέλικτης Ζώνης εκπονείται στο τμήμα Γ3 πρόγραμμα Αγωγής Υγείας από την εκπαιδευτικό κ. Φιλιπποπούλου Γεωργία (Τ.Ε.). Το πρόγραμμα έχει στόχο να βοηθήσει τους μαθητές να γνωρίσουν καλύτερα τον εαυτό τους, να αποκτήσουν την ικανότητα της ενσυναίσθησης και να ανακαλύψουν με ποιον τρόπο μπορούν να έχουν πάντα μια θετική ματιά στη ζωή και τις προκλήσεις της.

Ετικέτες: ,