Εκπαιδευτικές δράσεις

Δράση αδελφοποίησης Α-ΣΤ τάξη και Φιλαναγνωσία.

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Φέτος συμπληρώθηκαν 100 χρόνια από τη γέννηση της Ζωρζ Σαρή, το έργο της οποίας σημάδεψε την ελληνική εφηβική λογοτεχνία και συνεχίζει μέχρι σήμερα να διαμορφώνει τη νέα γενιά.

Με αφορμή αυτό το γεγονός, την Πέμπτη 18 Ιανουαρίου 2024,κλήθηκε από το σχολείο ο συγγραφέας κ. Μπαϊρακτάρης των εκδόσεων Πατάκη και παρουσίασε τη ζωή και το έργο της Ζωρζ Σαρή. Οι μεγάλοι και οι μικροί μαθητές μαζί με τους εκπαιδευτικούς κα Καρατσάλου Χρυσούλα, κα Μπάστα Ρουμπίνη, κα Δεληγιώργη Σάντυ, κα Μπαρτάκη Άννα, κ. Τσολάκη Κατερίνα, κο Σαρδέλη Κώστα, κα Καρβέλα Ελβίνα . κα Σταυρούλια Αθηνά, κ. Παπαλεξάτου Ελένη και κ. Τσαλαμανιού Ειρήνη μάθαμε πολλά, απαντήσαμε σε ερωτήσεις, κάναμε ανάγνωση του βιβλίου και συμμετείχαμε ενεργά στη διαδραστική Βιβλιοπαρουσίαση.