Η βιβλιοθήκη μας

Μηνιαίο πρόγραμμα Μαΐου

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

Α. Διδακτικές επισκέψεις:

• Την Πέμπτη 16 Μαΐου 2019 , οι μαθητές της Δ΄  τάξης θα συμμετάσχουν σε περιβαλλοντικό πρόγραμμα, υπό την αιγίδα του Δήμου Βριλησσίων στην Πεντέλη.
  • Την Πέμπτη 16 Μαΐου 2019, οι μαθητές της E΄ τάξης θα συμμετάσχουν σto εκπαιδευτικό πρόγραμμα « Δημιουργική Γραφή » και « Ευκινησία » , στο ΚΠΙΣΝ.
  • Την Πέμπτη 16 Μαΐου 2019, οι μαθητές της Στ΄ τάξης θα συμμετάσχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα « Με τη δύναμη της Φύσης » , στο ΚΠΙΣΝ.
  • Την Τρίτη 21 Μαΐου 2019, οι μαθητές των Α΄& Β ΄ τάξεων θα συμμετάσχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα « Ο μικρός γεωργός » και « Τα ξεχασμένα παιχνίδια» αντίστοιχα, στο Paradise park.

Β. Eκλογές:

Σας ενημερώσουμε ότι το σχολείο θα παραμείνει κλειστό από την Παρασκευή 24 Μαΐου μέχρι και τη Δευτέρα 27 Μαΐου λόγω των Ευρωεκλογών και των αυτοδιοικητικών εκλογών. Σε περίπτωση επαναληπτικών εκλογών το σχολείο  επίσης θα παραμείνει κλειστό από την Παρασκευή 31 Μαΐου μεχρι και τη Δευτέρα 3 Ιουνίου 2019.