Η βιβλιοθήκη μας

Συγχαρητήρια! Μας κάνατε περήφανους!

Παγκόσμια ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού και η Τετάρτη 6 Μαρτίου του 2024 και το 5ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων απάντησε με τραγούδι ύμνο στη Φιλία..

Οι μαθήτριες/ές του ΣΤ2 (κατ' αλφαβητική σειρά)

1. Δηλέ Φωτεινή
  2. Καλογρίδη Αλεξάνδρα
  3. Κλάδη Σοφία
  4. Κουλουλία Λυδία
  5. Κουρομιχελάκης Μιχάλης
  6. Κούρτη Αριάδνη
  7. Λιοδήμου Ήλια
  8. Μαζαράκη Σοφιάννα
  9. Μαμουζέλου Άννα
  10. Σιδέρη Μαργαρίτα
  11. Σοφρά Αυγή
  12. Παπαδόπουλος Στάθης

οι οποίες/οι απέδωσαν εξαιρετικά τη δημιουργία της μουσικού του σχολείου μας κας Παπαλεξάτου Ελένης(μουσική, σύνθεση, στίχοι),

σήμερα 27/4/2024 στη Λευκωσία της Κύπρου κατέκτησαν το 3ο βραβείο στο μαθητικό διαγωνισμό ραδιοφωνικού τραγουδιού "κάν' το ν' ακουστεί" του European school radio.

Η κα Μπαρτάκη Άννα, δασκάλα και μουσικός, την οποία θερμώς ευχαριστούμε για την παρουσία της στη βράβευση, συνόδευσε τα παιδιά με τις μελωδίες της στο πιάνο και παρέλαβε την πολύ τιμητική διάκριση για το σχολείο μας.

Συνοδοιπόροι στην όλη προσπάθεια η κα Καρβέλα Ελβίνα (οργάνωση) και η κα Σταυρούλια Αθηνά, δασκάλες στο ΣΤ2.

Θερμές ευχαριστίες στον κ. Γούναρη Χρήστο, Αντιδήμαρχο Παιδείας, Δια βίου μάθησης και Νέας γενιάς του Δήμου Βριλησσίων.

Συγχαρητήρια σε όλες/ους τις/ους συμμετέχοντες