Επισκέψεις

Επίσκεψη στη Μονάδα Προστασίας Παιδιών Πεντέλης

Τη Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023 μια αντιπροσωπεία από 12 μαθητές (Ε1, Ε2, Στ1 και Στ2) του σχολείου μας γίναμε για μια ημέρα " Άγιος Βασίλης" (μεταφέρουμε τα λόγια των μαθητών), επισκεφτήκαμε τη Μονάδα Προστασίας Παιδιών Πεντέλης (Πρώην Π.Ι.Κ.Π.Α.) και παραδώσαμε τα δώρα και τις ευχές  που είχαν δοθεί από όλα τα παιδιά του 5ου Δ. Σ Βριλησσίων … Και ήταν τόσα πολλά… Η αντιπροσωπεία περιηγήθηκε στους χώρους, μίλησε με το προσωπικό όπου έλυσε τις απορίες της… Χαρακτηριστικά μας αποκάλεσαν  ως το "σχολείο της καρδιάς τους"
Ευχαριστούμε όλους εσάς που με το τρόπο σας κάνατε πιο ευχάριστες τις γιορτινές ημέρες των παιδιών…

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην εταιρεία ΤΣΟΚΑΣ που μας διέθεσε το λεωφορείο για τη μεταφορά μας.