Μηνιαίο πρόγραμμα Μαρτίου 2019

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες ,

σας ενημερώνουμε για τα παρακάτω :

Α. Διδακτικές Επισκέψεις

• Την Παρασκευή 1-3-2019,  οι μαθητές της Δ΄ τάξης  θα ξεναγηθούν στο Νέο Μουσείο της Ακρόπολης.
  • Την Πέμπτη 7-3-2019, οι μαθητές των Α΄ τάξης θα συμμετάσχουν στον χώρο του σχολείου σε πρόγραμμα με θέμα: Κατασκευή χαρταετών.
  • Την Τετάρτη 20-3-2019, οι μαθητές των  Γ' τάξης θα παρακολουθήσουν στο Μέγαρο Μουσικής τη θεατρική παράσταση  « Το φτερωτό άλογο του Καζαντζάκη».
  • Την Παρασκευή 29-3-2019, οι μαθητές της Ε΄ τάξης  θα επισκεφτουν το Μουσείο Γουλανδρή , όπου θα παρακολουθήσουν το πρόγραμμα « Ενέργεια και Φυσικοί Πόροι».

Β. Ενημέρωση Γονέων και Επίδοση Βαθμολογίας 2ου Τριμήνου

• Την Παρασκευή   22-3-2019 στις 10:00 π.μ ,  θα γίνει ενημέρωση των γονέων στις Α΄ & Β΄ τάξεις  και θα δοθεί η βαθμολογία 2ου τριμήνου στις Γ΄,Δ΄,Ε΄ & ΣΤ΄ τάξεις. Για τον λόγο αυτό η προγραμματισμένη μηνιαία ενημέρωση από τους εκπαιδευτικούς δε θα πραγματοποιηθεί.

Γ. Εορτασμός Εθνικής Εορτής 25ης Μαρτίου

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου  2019 , οι μαθητές θα παρακολουθήσουν αφιέρωμα για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας από τους  μαθητές της ΣΤ΄τάξης.

Οι μαθητές του σχολείου θα προσέλθουν στις 8:10 πμ. και θα αποχωρήσουν περίπου στις 9:45πμ. Παρακαλούνται οι γονείς να φροντίσουν για την έγκαιρη και ασφαλή αποχώρηση των μαθητών.

Το Ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει.

Δ. Παρέλαση

• Οι μαθητές των Ε΄ &  ΣΤ΄τάξεων θα πάρουν μέρος στη μαθητική παρέλαση που διοργανώνει ο Δήμος Βριλησσίων ,τη Δευτέρα 25 Μαρτίου 2019.

Οι μαθητές θα συγκεντρωθούν στην οδό Εθνικής Αντιστάσεως (κάτω από την πλατεία Αναλήψεως) στις 11.00πμ. Είναι ευνόητο ότι η συμμετοχή όλων των μαθητών  θεωρείται απαραίτητη.

Ε. Συμμετοχή σε Μαθητικό Διαγωνισμό

• Την Παρασκευή 1 Μαρτίου 2019, οι μαθητές των Ε' & ΣΤ' τάξεων θα πάρουν μέρος στον μαθητικό διαγωνισμό "Ο Μικρός Ευκλείδης" που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Ετικέτες: