Επισκέπτες υγείας στο σχολείο.

Προς τους Γονείς και Κηδεμόνες του  5ου Δημοτικού Σχολείου Βριλησσίων

Το Κέντρο Υγείας Χαλανδρίου υλοποιεί δράση εμβολιαστικής κάλυψης, στις σχολικές μονάδες  της περιοχής ευθύνης του.

Στο πλαίσιο της δράσης, θα γίνει έλεγχος βιβλιαρίων υγείας παιδιού στις κάτωθι ημερομηνίες:

Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2019

Παρασκευή 13  Δεκεμβρίου 2019

Δευτέρα 16  Δεκεμβρίου  2019

Ο έλεγχος θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου και κάθε παιδί θα λάβει ενημερωτική επιστολή με τα αποτελέσματα του ελέγχου. Την ημέρα της επίσκεψης  τα παιδιά είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να έχουν μαζί τους το Βιβλιάριο Υγείας Παιδιού(οχι φωτοτυπία) τα οποία θα επιστραφούν μετά το τέλους του εμβολιαστικού ελέγχου στο  κάθε παιδί ξεχωριστά.

Σχετικά με τη συμμετοχή του παιδιού σας στη δράση, σας παρακαλούμε να συμπληρώσετε και να παραδώσετε έως την ημέρα της επίσκεψης, την παρακάτω δήλωση.

Παρακαλούμε συμπληρώστε το έντυπο συναίνεσης  (αρχείο pdf)

Εδώ μπορείτε να βρείτε την έγκριση χορήγησης άδειας εισόδου των επισκεπτών και λεπτομέρειες για το πρόγραμμα (αρχείο pdf)

Ετικέτες: