Μηνιαίο πρόγραμμα Φεβρουαρίου 2020

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

Α. Διδακτικές επισκέψεις:

• Την Τρίτη 4  Φεβρουαρίου  2020  οι μαθητές της Δ΄  τάξης   θα  επισκεφτούν το ίδρυμα « Ελληνικός Κόσμος»  και θα παρακολουθήσουν εκπαιδευτικό πρόγραμμα με θέμα την Ακρόπολη.
  • Την Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου 2020 οι μαθητές της Γ΄ τάξης θα επισκεφτούν το Μουσείο Μπενάκη και θα παρακολουθήσουν το  εκπαιδευτικό πρόγραμμα  « Προϊστορική ζωή και τέχνη» .
  • Την Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου 2020, οι μαθητές της Ε΄ τάξης θα επισκεφτούν το Αστεροσκοπείο στην Πεντέλη, όπου θα παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα : « Ήλιος, το αστέρι της ημέρας » .
  • Τη Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2020 οι μαθητές των Α′& Β΄ τάξεων θα παρακολουθήσουν στο Μέγαρο Μουσικής τη μουσική παράσταση « Ένας ελέφαντας στο δωμάτιο».
  • Την Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2020, οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης, θα ξεναγηθούν στην Παλαιά Βουλή και την Προεδρική Φρουρά.

Β. Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας

Το Κέντρο Υγείας Χαλανδρίου και ο «Σταθμός Προστασίας Μάνας και Παιδιού» υλοποιεί έλεγχο οπτικής οξύτητας, στους μαθητές των Ε΄ & ΣΤ΄ τάξεων του σχολείου μας.

Στο πλαίσιο αγωγής υγείας, ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης του Υπουργείου Υγείας, θα πραγματοποιηθεί και παρουσίαση για την «Υγιεινή και Προστασία των ματιών και της όρασης - Σ’ΑΓΑΠΩ...ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ» στις 6 & 7 Φεβρουαρίου 2020.

ΑΠΟ ΤΗ  ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Ετικέτες: