Έκτακτη ενημέρωση

Αγαπητοί μαθητές και γονείς,

Από σήμερα, 11 Μαρτίου 2020, απαγορεύεται η  λειτουργία όλων των σχολείων και Πανεπιστημίων για 14 ημέρες, λόγω κορωνοϊού, σύμφωνα με Κοινή Υπουργική Απόφαση των υπουργών Παιδείας και Υγείας .

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας για προληπτικούς λόγους δημόσιας υγείας, έναντι του κορωνοϊού COVID-19 και λαμβάνοντας υπόψη την Εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας αποφάσισε:

α) Οι γονείς  των μαθητών  που φοιτούν  στην  Α΄ και Β΄ τάξη  δύνανται να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με τους  δασκάλους των τμημάτων, καθώς και τους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων, προκειμένου να ενημερωθούν για την πρόοδο των τέκνων τους, σύμφωνα  με πρόγραμμα που θα ανακοινωθεί.

β)  Οι έλεγχοι προόδου Β΄ τριμήνου  για τους μαθητές/τριες που φοιτούν στη Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξη, θα παραδοθούν  σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο στην τσάντα του κάθε μαθητή, χωρίς να απαιτείται η φυσική παρουσία γονέων & κηδεμόνων στο σχολείο, σε ημερομηνία που θα  ορίσουμε με νεότερη ανακοίνωσή μας.

γ)  Αναβάλλονται  όλες οι προγραμματισμένες εκπαιδευτικές επισκέψεις έως την  10η  Απριλίου 2020.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Ετικέτες: