Ενημέρωση Νοεμβρίου 2023

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

Α. Διδακτικές επισκέψεις:

• Την Τρίτη 7 και την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου 2023, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Α2 και Α1 αντίστοιχα, θα επισκεφτούν το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής στο Χαλάνδρι.
  • Την Πέμπτη 9 Νοεμβρίου 2023, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ τάξης θα επισκεφτούν το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής στο Χαλάνδρι.
  • Την Τρίτη 14 Νοεμβρίου 2023, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ τάξης,  θα επισκεφτούν τον Πύργο Βασιλίσσης.
  • Την Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2023, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ τάξης, θα επισκεφτούν το Αρχαιολογικό Μουσείο.
  • Την Πέμπτη 23 Νοεμβρίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄ τάξης θα επισκεφτούν το Μουσείο Πολεμικής Αεροπορίας στο Τατόι.

Β. Εορτασμός  Επετείου Εξέγερσης του Πολυτεχνείου

Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023, και ώρα 08.15΄ οι μαθητές και οι μαθήτριες του  Σχολείου μας, θα παρακολουθήσουν το αφιέρωμα για την επέτειο της εξέγερσης των φοιτητών του Πολυτεχνείου τον Νοέμβριο του 1973 που θα μας παρουσιάσουν οι μαθητές της Ε΄ τάξης.

Το αφιέρωμα θα ολοκληρωθεί στις 09.40'.  Σας παρακαλούμε να μεριμνήσετε για την ασφαλή αποχώρηση των μαθητών. Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει την ημέρα αυτή