Ενημέρωση Δεκεμβρίου 2023

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες, Θέλουμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

Α. Ενημέρωση Γονέων:

Οι εκπαιδευτικοί της Α ΄ τάξης : Χρυσούλα Καρατσάλου, Ρουμπίνη Μπάστα,
της Β΄ τάξης : Χρύσα Διακουμή, Καλλιόπη Χατζησάββα,

καθώς και οι εκπαιδευτικοί : Καράογλου Αναστάσιος (γυμναστής)
Παπαδήμου Γιάννα (γυμνάστρια)
Καψιμάλη Βασιλική (πληροφορική)
Κασσέτα Άντα (γαλλικά)
Κομνηνού Κυβέλη (εικαστικά)
Μαύρου Ανδρομάχη(εικαστικά)
Τσολάκη Αικατερίνη (αγγλικά)
Καρανάνα Ευαγγελία (ολοήμερο)
Θεοδώρου Χρυσή (ολοήμερο)
θα ενημερώσουν για την πρόοδο των παιδιών κατά το 1ο τρίμηνο σύμφωνα με τον μηνιαίο προγραμματισμό που έχετε λάβει.

Οι εκπαιδευτικοί των τάξεων Γ΄, Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄ και των ειδικοτήτων (που δεν αναφέρονται παραπάνω) θα ενημερώσουν για την πρόοδο των παιδιών κατά το 1ο τρίμηνο, την ημέρα παράδοσης βαθμολογίας των μαθητών, την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2023, ώρα 13:30΄. Ως εκ τούτου η προγραμματισμένη μηνιαία ενημέρωση των γονέων δε θα πραγματοποιηθεί για τον μήνα Δεκέμβριο.
Οι ενημερώσεις θα γίνουν :
στον δεύτερο όροφο για τα τμήματα Δ1,Ε1,Ε2,ΣΤ1, ΣΤ2 (αίθουσα διδασκαλίας) και το τμήμα Δ2 στην αίθουσα της βιβλιοθήκης.
Στο ισόγειο, για τα τμήματα Γ1, Γ2 στην αίθουσα εκδηλώσεων και οι εκπαιδευτικοί των ειδικοτήτων στο γραφείο δασκάλων.

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ
Οι γονείς των μαθητών που ενημερώνονται έχουν την ευθύνη της αποχώρησης των παιδιών τους ή εάν βρίσκονται στον χώρο σχολείου την εποπτεία τους (κρατούν τα παιδιά κοντά τους κατά τον χρόνο αναμονής τους για ενημέρωση). Οι συναντήσεις συνεργασίας οφείλουν να μη διαταράσσουν την ομαλή λειτουργία του ωρολογίου προγράμματος, πρωινού και ολοήμερου.

Β. Διδακτικές επισκέψεις:
✓ Την Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου 2023, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης θα παρακολουθήσουν την παράσταση "Κοντά στις ράγες" στο θέατρο" Άλφα.
✓ Την Τρίτη 5 Δεκεμβρίου 2023, οι μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης, θα παρακολουθήσουν πρόγραμμα Κυκλοφοριακής Αγωγής στο χώρο του Σχολείου από τη «Αττική Οδό».
✓ Την Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2023, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ τάξης θα παρακολουθήσουν την παράσταση "Ο Μάγος του Οζ" στο θέατρο "Κάτω από τη γέφυρα".

Γ. Εκκλησιασμός:
Την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2023 το πρώτο δίωρο οι μαθητές και οι μαθήτριες των τμημάτων Α1, Α2, Β1, Δ1, Δ2, Ε1, Ε2, ΣΤ1και ΣΤ2 θα εκκλησιαστούν στον Ιερό Ναό των Αγίων Αποστόλων. Όσοι μαθητές επιθυμούν μπορούν να προετοιμαστούν να κοινωνήσουν.

Δ. Διακοπές Χριστουγέννων:
Οι διακοπές των Χριστουγέννων αρχίζουν στις 24 Δεκεμβρίου και τελειώνουν στις 8 Ιανουαρίου.
Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου εύχονται ο Νεογέννητος Χριστός να φωτίσει τις καρδιές όλων μας και ο Καινούριος χρόνος να φέρει υγεία και ευτυχία στις οικογένειές σας.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ