Ενημέρωση Φεβρουαρίου 2024

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

Α. Ενημέρωση Γονέων

• Η ενημέρωση για την πρόοδο των μαθητών θα γίνει κανονικά σύμφωνα με το πρόγραμμα ενημερώσεων.
  • Ο κ. Παναγιώτης Αλεξανδρόπουλος, καθηγητής Φυσικής Αγωγής, θα κάνει ενημέρωση γονέων την πρώτη Δευτέρα κάθε μήνα στις 13.20΄μ.μ.

Β. Διδακτικές επισκέψεις:

• Την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου  2024  οι μαθητές των Δ΄, Ε΄, και ΣΤ΄ τάξεων  θα παρακολουθήσουν  στο Θέατρο Τζένη Καρέζη ,τη θεατρική παράσταση «Το Δεντρόπαιδο».
  • Την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου  και την Πέμπτη 15  Φεβρουαρίου  2024  οι μαθητές της Α΄ και  Β΄  τάξης  αντίστοιχα, θα παρακολουθήσουν  το εκπαιδευτικό πρόγραμμα: «Στου νερού τα μονοπάτια», από τη SCIENCE ART στο χώρο του Σχολείου μας.
  • Την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου  2024  οι μαθητές της Γ΄ τάξης  θα παρακολουθήσουν  το Εκπαιδευτικό Βιωματικό Πρόγραμμα: «Παλιά επαγγέλματα», στο Πολιτιστικό Πάρκο/Πάρκο Δεινοσαύρων.

Γ. Ευχαριστίες

• Ευχαριστούμε τους γονείς που προσέφεραν τη βασιλόπιτα στο τμήμα των παιδιών τους και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας για την προσφορά των δώρων στους τυχερούς.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ