Ανακοίνωση Οκτωβρίου 2022

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

Εορτασμός Εθνικής Επετείου

• Την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 08:15΄ οι μαθητές και οι μαθήτριες θα παρακολουθήσουν αφιέρωμα για την επέτειο του ΟΧΙ που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Το αφιέρωμα ετοίμασαν και θα παρουσιάσουν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄ τάξης.
  • Επίσης, θα πραγματοποιηθεί η τελετή παράδοσης της σημαίας. Παρακαλούνται οι σημαιοφόροι και οι παραστάτες και των δύο τμημάτων της ΣΤ΄ τάξης να παραβρίσκονται στην εκδήλωση.

Το αφιέρωμα αυτό  θα ολοκληρωθεί στις 09.45΄ περίπου.

Σας παρακαλούμε να μεριμνήσετε για την ασφαλή αποχώρηση των μαθητών. Το Ολοήμερο δε  θα λειτουργήσει  την ημέρα αυτή.

• Την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022 το Σχολείο μας θα συμμετάσχει στην επετειακή παρέλαση με τους μαθητές των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων.
  • Ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες να προσέλθουν στον Ναό της Αναλήψεως 09:45 για τη Δοξολογία, όπου και θα συναντηθούν με την εκπαιδευτικό κ. Η. Μυτάκη.
  • Οι μαθητές/μαθήτριες θα συγκεντρωθούν στον καθιερωμένο χώρο, που βρίσκεται στην οδό Εθνικής Αντιστάσεως. Ώρα προσέλευσης 11:00 π.μ. Είναι ευνόητο ότι η συμμετοχή όλων των μαθητών θεωρείται απαραίτητη.

Από τη διεύθυνση του σχολείου