Ανακοίνωση Δεκεμβρίου 2022

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες, Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

Α. Ενημέρωση Γονέων:
Οι εκπαιδευτικοί της Α ΄ τάξης : Θώμου Αλίκη, Χατζησάββα Καλλιόπη,
                        της Β΄ τάξης : Μπούρα Παναγιώτα , Χάρβαλου Ελένη
καθώς και οι εκπαιδευτικοί: Παπά Ελπίδα (υπεύθυνη ολοήμερου)
                                        Καρανάνα Ευαγγελία (ολοήμερου)
                                        Παπαλεξάτου Ελένη (μουσική)
                                        Ιωαννίδου Παναγιώτα (θεατρική αγωγή)
                                        Καψιμάλη Βασιλική (πληροφορική)
θα ενημερώσουν για την πρόοδο των παιδιών κατά το 1ο τρίμηνο σύμφωνα με τον μηνιαίο προγραμματισμό που έχετε λάβει.
Οι εκπαιδευτικοί των τάξεων Γ΄, Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄ και των ειδικοτήτων (που δεν αναφέρονται παραπάνω) θα ενημερώσουν για την πρόοδο των παιδιών κατά το 1ο τρίμηνο, την ημέρα παράδοσης βαθμολογίας των μαθητών, την Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2022, ώρα 13:30΄. Ως εκ τούτου η προγραμματισμένη μηνιαία ενημέρωση των γονέων δε θα πραγματοποιηθεί για τον μήνα Δεκέμβριο.
Οι ενημερώσεις θα γίνουν :   Στον δεύτερο όροφο για τα τμήματα Δ1,Δ2,Ε1,ΣΤ1 ,ΣΤ2 (αίθουσα διδασκαλίας) και το τμήμα Ε2 στην αίθουσα της βιβλιοθήκης. Στο ισόγειο, για τα τμήματα Γ1, Γ2 στην αίθουσα εκδηλώσεων και οι εκπαιδευτικοί των ειδικοτήτων στο γραφείο δασκάλων.

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ
Οι γονείς των μαθητών που ενημερώνονται έχουν την ευθύνη της αποχώρησης των παιδιών τους ή εάν βρίσκονται στον χώρο σχολείου την εποπτεία τους (κρατούν τα παιδιά κοντά τους κατά τον χρόνο αναμονής τους για ενημέρωση). Οι συναντήσεις συνεργασίας οφείλουν να μη διαταράσσουν την ομαλή λειτουργία του ωρολογίου προγράμματος, πρωινού και ολοήμερου.

Β. Αγωγή Υγείας:
Το Κέντρο Υγείας Χαλανδρίου στο πλαίσιο της εμβολιαστικής κάλυψης, πραγματοποιεί έλεγχο στα βιβλιάρια υγείας των παιδιών που φοιτούν στα σχολεία της περιοχής ευθύνης του.
Ο έλεγχος αφορά μόνο τους μαθητές και τις μαθήτριες των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων και θα γίνει στις κάτωθι ημερομηνίες:
Τρίτη 6 Δεκεμβρίου 2022
Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2022
Ο έλεγχος θα πραγματοποιηθεί στον χώρο του σχολείου και κάθε παιδί θα λάβει έντυπο με τα αποτελέσματα του ελέγχου.

Γ. Διδακτικές επισκέψεις:
- Την Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 2022, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ τάξης θα παρακολουθήσουν την παράσταση "Όλιβερ Τουίστ" στον "Ελληνικό κόσμο".
-  Την Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου 2019, οι μαθητές της Γ΄ τάξης, θα παρακολουθήσουν την παράσταση "Όλιβερ Τουίστ" στον "Ελληνικό κόσμο".
-  Την Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου 2022, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ τάξης θα παρακολουθήσουν την παράσταση "Όλιβερ Τουίστ" στον "Ελληνικό κόσμο".
-  Την Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου 2022, οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης θα παρακολουθήσουν την παράσταση "Ταρτούφος" στο θέατρο Καρέζη.
-  Την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2022, οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης θα επισκεφτούν τη Βουλή των Ελλήνων
-  Την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2022 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄ τάξης θα παρακολουθήσουν την παράσταση "Ρομπέν των Δασών" στο Γυάλινο Μουσικό Θέατρο.

Δ. Εορταστικές Εκδηλώσεις:
Την Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου 2022 και ώρα 19:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ τάξης θα παρουσιάσουν Χριστουγεννιάτικη γιορτή.

Ε. Εκκλησιασμός:
Τη Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2022 το πρώτο δίωρο οι μαθητές και οι μαθήτριες των τμημάτων Γ1, Δ1, Δ2, Ε1, Ε2 και ΣΤ1 θα εκκλησιαστούν στον Ιερό Ναό των Αγίων Αποστόλων. Όσοι μαθητές επιθυμούν μπορούν να προετοιμαστούν να κοινωνήσουν.

ΣΤ. Διακοπές Χριστουγέννων:
Οι διακοπές των Χριστουγέννων αρχίζουν στις 24 Δεκεμβρίου και τελειώνουν στις 8 Ιανουαρίου.
Η Διευθύντρια του Σχολείου και ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχονται ο Νεογέννητος Χριστός να φωτίσει τις καρδιές όλων μας και ο Καινούριος χρόνος να φέρει υγεία και ευτυχία στις οικογένειές σας.
                                                                                                                                                                                                ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ