Μηνιαίο πρόγραμμα Ιανουαρίου 2018

Ανακοίνωση Ιανουαρίου 2018

Προς τoυς κ.κ Γονείς και Κηδεμόνες του 5ου Δ.Σ Βριλησσίων

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

Α. Διδακτικές επισκέψεις:

• Την Τρίτη 16 Ιανουαρίου 2018 οι μαθητές της Ε΄ τάξης θα επισκεφτούν το Ιδρυμα Μείζονος Ελληνισμού και θα παρακολουθήσουν εικονική ξενάγηση του Ναού της Αγίας Σοφίας.

• Την Παρασκευή 19 Ιανουαρίου 2018 οι μαθητές της Δ΄ τάξης θα επισκεφτούν το Μουσείο Γουλανδρή. (Στο πλαίσιο του προγράμματος «Οι φτερωτοί μας φίλοι»)

• Την Παρασκευή 19 Ιανουαρίου 2018 οι μαθητές της Γ′ τάξης θα επισκεφτούν τους Μυστικούς κόσμους του Ευγένιου Τριβιζά.

• Την Πέμπτη 25 Ιανουαρίου 2018 οι μαθητές της Β′ τάξης θα επισκεφτούν το Μουσείο Συναισθημάτων.

Β. Ενημέρωση Γονέων:

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι μπορείτε να επισκέπτεστε την επίσημη ιστοσελίδα του σχολείου μας στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

5dim-vriliss.att.sch.gr