Ενημέρωση Μαΐου - Ιουνίου 2023

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

Α. Ενημέρωση Γονέων
- Η ενημέρωση για την πρόοδο των μαθητών θα γίνεται με προσωπικό ραντεβού ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία με το σχολείο από όποιον γονέα/κηδεμόνα το επιθυμεί.

Β. ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ
- Την Τρίτη 2 Μαΐου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ τάξης θα επισκεφτούν το Μουσείο της Ακρόπολης.
- Την Πέμπτη 4 Μαΐου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων θα συμμετάσχουν σε εκπαιδευτικό αθλητικό πρόγραμμα στο Ο.Α.Κ.Α.
- Τη Δευτέρα 8 Μαΐου 2023, οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ ΄ τάξης θα συμμετάσχουν στο "Οδηγική Διαπαιδαγώγηση και Οδική Ασφάλεια"
- Την Τετάρτη 17 Μαΐου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β τάξης θα επισκεφτούν τον Βοτανικό κήπο.
- Την Παρασκευή 26 Μαΐου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης θα επισκεφτούν την Πλάκα - Αναφιώτικα.
- Την Παρασκευή 9 Ιουνίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων θα συμμετάσχουν σε αθλητικά προγράμματα στο αθλητικό κέντρο ATLANTIS, στην Παλλήνη.

Γ. Δράσεις:
- Την Τρίτη 23 Μαΐου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων θα ενημερωθούν από τη Δίωξη του ηλεκτρονικού εγκλήματος για την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο.

Δ. Εκδηλώσεις:
- Την Πέμπτη 1 Ιουνίου 2023 και ώρα 20:00 θα πραγματοποιηθεί η εορτή λήξης του σχολείου μας "Ταξιδεύοντας με το Χάρτινο Καράβι", μικρό αφιέρωμα στον συνθέτη Νότη Μαυρουδή.
  Την ημέρα αυτή δε θα λειτουργήσει το πρωινό πρόγραμμα του σχολείου.

Ε. Αργίες:
Τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά :
- Τη Δευτέρα 1 Μαΐου 2023, ημέρα Πρωτομαγιάς
- Την Παρασκευή 19 Μαΐου και τη Δευτέρα 22 Μαΐου 2023, λόγω των Εθνικών εκλογών.
- Την Πέμπτη 25 Μαΐου 2023, ημέρα της Αναλήψεως, είναι η εορτή του πολιούχου της πόλης μας.
- Τη Δευτέρα 5 Ιουνίου 2023, είναι γιορτή του Αγίου Πνεύματος.

ΣΤ. Διδακτικό έτος - Τίτλοι Σπουδών
- Την Πέμπτη 15 Ιουνίου 2023, λήγει η διδασκαλία μαθημάτων σύμφωνα με το άρθρο 2 του Π.Δ.79/2017.Την ημέρα αυτή στις 8:30 θα δοθούν οι Τίτλοι Προόδου στους μαθητές των Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄ και Ε΄ τάξεων και τα αντίγραφα των Τίτλων Σπουδών στους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης. Παράλληλα οι Τίτλοι Σπουδών των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης αποστέλλονται για την εγγραφή τους στα γυμνάσια.

Ζ. Ευχαριστίες:
- Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και κηδεμόνων και όλους τους γονείς του σχολείου μας, για την οικονομική βοήθεια που πρόσφεραν τόσο στη δράση των μαθητών και μαθητριών της ΣΤ τάξης όσο και στην τελική εορτή του σχολείου.
                                                                                                                                                                                                                            Από τη Δ/νση του Σχολείου